کیف چرمی چگونه درست می شود؟

شاید از خودتان پرسیده باشید که کیف چرمی مارک دارتان را چه کسی و چگونه طراحی کرده و چه مواردی را برای درست کردن آن مورد بررسی قرار داده، و سپس چه مراحلی طی می شوند تا از یک طرح به یک کالا تبدیل شده و در آخر این که چرا قیمتشان به این حد بالاست؟

طراحی یک کیف یا حتی یک کیف پول زنانه ای که می خرید فرایند پیچیده ای دارد ـــ هر چقدر کیف کیفیت بالاتری داشته باشد، به طراحی آن توجه بیشتری شده است. این پروسه معمولاً با کشیدن طرح و مدل کیف شروع می شود. البته قبل از این که هر طرحی به طور قطع به مرحلۀ تولید برسد، طراح و تولید کننده باید مدل های جدید کیف های زنانه را مورد توجه قرار بدهند تا اطمینان حاصل کنند که کیفی که می خواهند به بازار عرضه کنند مطابق مدل های روز باشد، نیازهای مصرف کننده را برآورده کند و در عین حال تفاوتی با دیگر کیف ها داشته باشد که آن را از بقیه متمایز کرده و منحصر به فرد کند.

یک طراح خوش ذوق و با استعداد می تواند از روی طرح هایی که کشیده یک نمونۀ کاغذی و یا یک پیش نمونه از کیف درست کند، و همچنین می تواند طرحی رسمی خلق کند که همیشه برای تولید مجموعه ای از کیف های شیک و زیبا استفاده شود. اما قبل از این که کیف ها درست شوند، باید در مورد اجزای تشکیل دهندۀ آنها و رنگشان تصمیم گرفته شود.

برای مثال، یک مدل کیف را می توان در رنگ های مختلف و یا با استفاده از چرم های متفاوت، از چرم نرم بزگرفته تا چرم شتر مرغ درست کرد. خطوط کلی طرح نقش قابل توجهی در انتخاب نوع چرم دارد. برای یک کیف رودوشی باید چرمی بادوام تر و سفت تر استفاده کرد، در حالی که کیف های بزرگ ساک مانند به چرم طبیعی نرم تر و قابل انعطاف تر نیاز دارند.